- Komerční sdělení -aktualne

Jak vybrat barevné schéma pro váš obývací pokoj

Pokud zvažujete oživení vašeho obývacího pokoje, nezapomeňte věnovat dostatek pozornosti i barvám, které se v něm mohou objevit. Se správným barevným schématem dokážete divy.

Obývací pokoje jsou jedním z nejvíce společenských prostorů vašeho domova. Správná výzdoba je klíčem k vytvoření dobrého prvního dojmu a nastavení tónu pro zbytek domova. kde začít? Výběrem barevného schématu, podle kterého vytvoříte svůj dekor. Zde je praktický průvodce, jak začít.

Jak ladit barvy do obývacího pokoje? 

Kombinujte kontrastní barvy

Elegantní mix dvou nebo tří kontrastních barev může vytvořit soudržný design a pocit symetrie. Začněte základní barvou pro celkové schéma a přidejte kontrastní odstíny prostřednictvím vybavení a doplňků. Pro pocit bohatství experimentujte s odstíny zlaté a stříbrné.

Zaveďte barvu zvýraznění

Vyberte neutrální nebo světlou barvu stěn obývacího pokoje a přeměňte jednu stěnu na výrazný bod, který zaujme na první pohled. Místo jednolité barvy se můžete rozhodnout pro stylovou vzorovanou tapetu. Můžete také kombinovat různé texturované povrchy, různé materiály nábytku nebo světlý akcentový kus nábytku, který vynikne ve zbytku prostoru. Pro obývací pokoje je takovéto zvýraznění stejně důležité, jako pro vás výrazný doplněk v jinak barevně nezajímavém outfitu. 

Tón v tónu vládne designu

Pečlivě zvážený výběr tónů a odstínů stejné barvy může vyústit ve velkolepé designové schéma. Nezapomeňte je začlenit do různých aspektů vašeho interiéru, jako jsou povrchy, nábytek, nábytek a doplňky. Když se k základní barvě přidá bílá, vytvoří odstíny, zatímco k vytvoření tmavších tónů lze přidat šedou nebo černou barvu.

Díky odstínům šedé, béžové a špinavě bílé bude obývací pokoj vypadat svěží a prostornější. Můžete naplnit klidnou a relaxační atmosféru pomocí barevného schématu tón v tónu, kde je představena jedna barva v podobě různých textur, materiálů a vzorů.

Nebojte se barev

Pokud máte rádi barvy, pak se neomezujte na úzkou paletu barev. Kombinujte barvy a vytvořte zářivou výzdobu tím, že představíte vícebarevný koberec, polštáře, závěsy nebo barevné tapety. Všechny tyto povrchy se vzájemně doplňují a jsou dokonalým způsobem, jak vytvořit vrstvené barevné schéma.

Nejlepší barvy do obývacího pokoje

Paleta zelených barev dodává interiéru svěžest a hodí se k přírodním tónům dřeva.

Šedá přináší klidnou a sofistikovanou atmosféru, která se hodí do obývacího pokoje v moderním stylu.

Vytvořte klidný a uklidňující obývací pokoj zapojením různých odstínů modré.

Pro odvážný vzhled kombinujte černou s bílou nebo kontrastní barvou.

Žlutá vyzařuje teplo a propůjčuje místnosti jasný a slunečný vzhled.

Hnědá je teplý, všestranný odstín, který se dobře mísí s řadou dalších barev a také s přírodními tóny dřeva

PR článek

Další články autora