- Komerční sdělení -aktualne

Plánujete rekonstrukci kuchyně? Pak určitě zvažte vestavěné spotřebiče!

Rekonstrukce kuchyně patří k nejnáročnějším úkonům v každém bytě nebo domově. Náročná je nejen z pohledu financí, ale i času a přesného plánování. Ačkoli dnes můžete využít i bezplatného projektování, a to zejména ve větších obchodních domech s nábytkem. Základ si musíte předem promyslet sami. Předem byste tak měli vědět, jaké spotřebiče budete v kuchyni chtít a zda chcete ty tradiční volně stojící nebo ty trendy vestavěné.

Základem každé kuchyně je varná deska nebo sporák

Asi nikdo si neumí představit kuchyni bez varných ploten a trouby. Do nedávna kuchyním dominovaly volně stojící sporáky. Dnes už jsou však hitem vestavěné modely, kdy je varná deska zvlášť a trouba taky samostatně. Díky tomu si totiž můžete umístit troubu do vyšší polohy, což umožňuje mnohem jednodušší manipulaci.

V případě varných desek se dnes nejčastěji používají sklokeramické a indukční desky. Je však škoda, vždyť právě plynová varná deska je základem většiny profesionálních kuchyní. Plynové varné desky mají oproti elektrickým sklokeramickým deskám řadu výhod. Plynová varná deska vám umožní připravovat chutné pokrmy rychle a úsporně. Mezi její hlavní přednosti patří vysoká výhřevnost, přesná a rychlá regulace přívodu tepla, cenová dostupnost a velmi nízká spotřeba energie, a to především díky eliminaci zbytkového tepla.

Plynové varné desky můžete zakoupit v klasickém smaltovaném provedení, vyšší pořizovací cenu pak mají plynové varné desky z nerezu. Další velkou výhodou plynových varných desek je i skutečnost, že si můžete volit z různých počtů hořáků. To se hodí především do vysoce zatěžovaných kuchyní, kde se každý den vaří.

Chybět by neměla kombinovaná lednička s mrazničkou či každý spotřebič samostatně

Bez lednice a mrazničky si dnes asi málokdo poradí, takže ani na tento spotřebič byste neměli zapomínat. I ledničky jsou dnes vhodné k vestavbě a krásně tak udržíte elegantní linie nové kuchyně. Pokud se rozhodnete následovat módní trendy a zvolíte si jednoduchý design kuchyňské linky můžete však skvěle sladit i volně stojící modely. Zejména šedé a nerezové modely s digitálními displeji a doplňkovými funkcemi se těší vysoké popularitě. Do prostorných kuchyní se pak skvěle hodí i tzv. americké lednice, třeba s výrobníkem ledu nebo dávkovačem studené přefiltrované vody.

PR článek

Další články autora