- Komerční sdělení -aktualne

Poměr stravy, díky které se nebudete omezovat ani na sladkém. Dodržovat stačí jen jednoduchá pravidla

Zatímco ztloustneme netrvá to den a dokonce údajně ani několik dní – a za tento čas se nadbytečných kil věru nevíme ani zbavit. Právě na toto pravidlo zapomínají mnozí vyznavači striktních diet a hladovek, který se snaží docílit jediné – a to vysněnou postavu. Odborníci však poukazují na fakt, že tím většinou docílíme pravý opak. I když na jistý okamžik zhubneme, nastupuje jojo efekt, který po hladovce končí.

Přečtěte si: Vitamíny, které vám pomohou udržet si mládí. Z jakých potravin je můžete čerpat?

princip 80/20
Sociolog a matematik Vilfredo Pareto ještě koncem 19.století zjistil zajímavý fakt – a to, že tak, jak ekonomický průmysl, i běžné fungování v životě se řídí konceptem 80-20. Tento princip má širokospektrální využití do dnešního dne a tak, jak se dá aplikovat v pracovním životě, si našel své uplatnění i v profesionálním sportu a v neposlední řadě stravování.

Funguje to opravdu jednoduše – a to tak, že 80% svého času si na to, co jíme, dáváme pozor. Znamená to, že aki váš jídelníček sestává z pěti jídel, čtyři z nich by měly být zdravé a nutričně vyvážené. Páté z nich (a je skutečně na vás, jestli to budou snídani a zda večera) si můžete dopřát bez výčitek iv podobě kalorických bomb.

Aplikovat ho můžete i na dny. Pokud celý týden jíte zdravě, je vaší “ povinností “ dopřát tělu jeden oddechový den, kdy zhřešíte, ať už v podobě sladkého nebo fastfoodu. Mnohem praktičtější je však dopřát si jedno “ nezdravé “ jídlo každodenně, čímž nebudete své tělo týrat – obzvlášť, pokud vaše strava dosud vypadala jinak.

Základem tohoto stravování je tak dopřát tělu všechno to, co si řekne – jen ve správném poměru. Důležitou zásadou je i doplňování tekutin a vyhýbání se hydrataci, jelikož právě ta zvyšuje pocit hladu a zároveň způsobuje zavodnění.

PR článek

Další články autora