- Komerční sdělení -aktualne

Barbora vytváří z květin doslova umění. Její stylové květinářství Flower Therapy podporuje lokální pěstitele

Barbora vytváří z květin doslova umění. Její stylové květinářství Flower Therapy podporuje lokálních pěstitelů
Flower Letterbox to řekne za vás
Barevná paleta pastelových barev doplněná drobným fialovým hřebíčkem
Každý Flower letterbox obsahuje i kartičku s postupem, ze které se adresát dozví, jak se o květiny postarat

+5 FOTOGRAFIÍ
Jak vznikla idea Flower Therapy? Květinářství a donášky květin byly stejné a aranžmá nešly s dobou.
Vždy jsem ráda připravovala květinové dekorace na eventech a tiskových konferencích pro klienty naší agentury. Více než 20 let v tomto náročném pracovním prostředí zanechalo své následky. Proto jsem začala hledat způsob, který by mi pomohl trošku zpomalit. Přirozeně jsem se obrátila na rostliny, sukulenty, kaktusy a začala jsem vytvářet různé květinové aranžmá.

Pro mě to byla terapie květinami a proto i název Flower Therapy. Začala jsem organizovat květinové workshopy ve firmách. Pomáhají snížit stres a únavu, rozvíjejí kreativitu, zlepšují koncentraci, psychickou a emocionální pohodu. Úplné vyčištění hlavy a jak říká můj kolega: „Je to forma meditace s rostlinami“.

V Londýně mě uchvátily květinářství a jejich možnosti ohledně aranžování. Používají lokální květiny, protože tamní klimatické podmínky podporují jejich růst. Anglické květinové a zahradní umění je světoznámé a jejich květinové školy vyhlášené po celém světě. A přiznám se, že byly a jsou pro mě velkou inspirací.

Inspirujte se TEŽ: Jacquemus a jeho květinový pop-up sklidily úspěch. Látky z kolekcí recykloval a vytvořil z nich nádherné kytice

Flower Letterbox to řekne za vás
Flower Letterbox to řekne za vás
ZDROJ FLOWER THERAPY
Jaké jsou aktuální trendy v oblasti aranžování květin?
Trendy v aranžování květin souvisí s dobou, kterou momentálně žijeme. Uvědomujeme si, co nás dělá šťastnými, a co je pro nás podstatné. Uvědomujeme si, že udržateľosť je velmi důležitá pro naši budoucnost a to se přetváří do trendů v aranžování květin.

Aranžování květin je v současnosti zejména o respektování a inspirováni se přírodou. Nabízí nám obrovskou rozmanitost a jedinečnost při vytváření různých botanických stylů. Trend v kyticích, které jsou vzdušné, čisté, svěží a nepříliš překombinované. Minimalismus, který působí velmi příjemně uklidňujícím dojmem a decentně.

Barbora vytváří z květin
Odkud vybíráte květiny a jak funguje dovoz, protože důležitý aspekt je čerstvost? Vždycky mě zajímalo, co se pak dělá s květy, které se nestihnou prodat.
Během sezóny jaro – podzim se snažím upřednostňovat lokálních pěstitelů květin. Není jich velmi mnoho. Pro mě jsou lokální farmáři do 100 km od Bratislavy. Takže hledám stále nových.
V zimních měsících si květiny nechávám vozit nebo nakupuji u různých velkododavatelů květin. No i zde máte na výběr a víte koupit rostliny, které jsou fair trade a eko vypěstovány. Čerstvé květiny máme podle objednávek 2 až 3 krát týdně. Systém je u nás nastaven tak, že až po objednání vybrané kytice začínáme pracovat a vytvářet rezervaci na květiny. Snažíme se chovat zodpovědně a jsme rádi, že klienti si své kytice objednávají i s týdenním předstihem. Mnozí naši klienti u nás mají zakoupené předplatné a víme přesně koordinovat nákup s jednorázovými objednávkami. Vyhýbáme se nadměrnému nákupu květů a tím minimalizujeme odpad. A to, co zůstane umíme vždy využít.
Protože fungujeme jako eshop, a nemáme kamennou prodejnu, momentálně dolaďujeme spolupráci s blízkou provozem v našem okolí. Takže věříme, že „Vem si mě“ bude zanedlouho fungovat!

PR článek

Další články autora