- Komerční sdělení -aktualne

Bessa Valley, Dragomir a Katarzyna – tři bulharská vinařství, jejichž vína musíte ochutnat

Když se řekne kvalitní víno, málokoho napadne na prvním místě zemí, které se produkci vín věnují, Bulharsko. Což je ohromná škoda. Bulharská vína totiž skvěle chutnají, jsou kvalitní a vyráběna s neskutečnou péčí a láskou. Ze všech bulharských vinařství jsme vybrali tři, z jejichž nabídky vín byste rozhodně měli ochutnat. Představujeme vám vinařství Bessa Valley, Dragomir a Katarzyna.

Bessa Valley a zraní vín v kvalitních dubových sudech

Některé vinné odrůdy jsou natolik spojené s Francií, že máme málokdy chuť experimentovat a vyzkoušet například Cabernet Sauvignon z bulharského vinařství. To by ale byla obrovská škoda. Právě bulharské vinařství Bessa Valley totiž nabízí opravdu prvotřídní vína. O jejich kvalitní zrání se starají francouzské dubové sudy, a i sběr probíhá pouze ručně a před zpracováním jsou hrozny podrobeny dvěma důkladným tříděním.

Vinařství Katarzyna se může porovnávat s vyhlášenými evropskými vinařstvími

Ale ani bulharské vinařství Katarzyna není nijak pozadu. Díky své poloze na jihu Bulharska totiž mají hrozny ideální podmínky. Jak by také ne. Nachází se totiž v totožné zeměpisné šířce jako celá řada proslulých evropských vinařských oblastí. Proto jsou vína z produkce vinařství Katarzyna srovnatelná s těmi nejkvalitnějšími evropskými víny.

 

Moderní stroje a prvotřídní sudy ve vinařství Dragomir

Obrovské vinařství Dragomir vyprodukuje ročně až 90 000 lahví kvalitních vín a je vybaveno nejmodernějšími stroji a prvotřídními sudy. Vína pro vinařství Dragomir jsou pěstována ve dvou bulharských mikroregionech:

  • Tráckém pohoří
  • pohoří Sakar.

Protože jsou obě z oblastí vhodné pro pěstování odlišných odrůd vinné révy, jsou osázeny různými druhy.

Vyzkoušejte lahodná bulharská vína z nabídky výše zmíněných vinařství a rozhodně toho nebudete litovat.

PR článek

Další články autora