- Komerční sdělení -aktualne

Jak si vybrat domácí knihovnu?

Každý dům potřebuje alespoň jednu knihovnu, kde bude možné vystavit vše od knih, až po zarámované fotografie. Ať už k vám domů hledáte vaši první knihovnu, nebo jen potřebujete přidat nový kousek do své aktuální sbírky, je potřebné držet se u výběru několika základních pravidel. Koneckonců, na trhu je tolik možností, že budete mít pravděpodobně problém s výběrem té nejlepší knihovny pro váš dům.

Jak velkou knihovnu potřebujete?

Jedním z nejzákladnějších úvah je, jakou velikost knihovny chcete nebo potřebujete. To bude záviset na několika faktorech. Za prvé, kolik místa máte v místnosti, do které ji plánujete umístit? Pokud máte dostatek volného prostoru, můžete si vybrat širokou knihovnu, která bude v prostoru nosným prvkem. Pokud ale moc místa nemáte, budete muset hledat knihovnu, která je vysoká, a vzdát se širších a objemnějších možností. Před nákupem si tedy pokoj rozhodně důkladně změřte.


Vyberte to správné osvětlení do knihovny. Vsaďte na LED panely.


Jestli máte v domácnosti děti, zvažte také účel knihovny. Chcete, aby vaše děti měly přístup k tomu, co je na policích knihovny? Pokud ano, může být nejlepší kratší varianta. Pokud ne, může být vysoká knihovna tak akorát, abyste mohli uchovávat speciální nebo křehké předměty mimo dosah malých rukou. Pokud máte v domě zvědavého horolezce, nezapomeňte knihovnu připevnit na zeď!

Jaký typ knihovny chcete?

Na trhu je spousta knihoven, takže si dobře rozmyslete, jaký vzhled se vám líbí, a co do tohoto kusu nábytku chcete uložit. Pokud uvažujete jen o základní knihovně pro ukládání knih nebo vystavení fotek, měla by vám stačit standardní knihovna. Další možností je knihovna z kostek. Zatímco standardní knihovny mívají dlouhé police, tato knihovna má čtvercové police, kam se vejdou knihy, ozdobné koše nebo krabice. To vám umožňuje snadno skrýt i věci, které nechcete mít na očích.

Navíc některé knihovny mají být téměř stejně dekorativní jako funkční. V tom případě jsou ideální otevřené knihovny ve švédském stylu. Všimnete si, že tyto knihovny nejsou zrovna těžké, protože mají obvykle tenké rámy, otevřené police a několik dekorativních prvků, jako je jedinečný vzor nebo police zajímavých tvarů.

Jaký styl se nejlépe hodí do vašeho prostoru?

Nakonec se zamyslete nad tím, jaká barva a materiál se vám líbí. Jistě, když přemýšlíte o knihovnách, pravděpodobně se vám vybaví typický dřevěný typ s dlouhými policemi, a to je také oblíbená volba. Pokud máte rádi dřevěný nábytek a domov máte zařízen v tradičním domácím stylu, dřevěná knihovna by se skvěle hodila. Jen si rozmyslete, jak světlé nebo jak tmavé dřevo chcete. Vybrat si můžete také různé detaily, které vyniknou, jako třeba ručně vyřezávané tvary nebo svitky. Pokud hledáte něco jiného než tradiční dřevo, vsaďte na modernější vzhled. Zvažte kovovou knihovnu se skleněnými policemi. A jestli chcete trochu z obou stylů, můžete je kombinovat výběrem kovového rámu s dřevěnými policemi.

PR článek

Další články autora