- Komerční sdělení -aktualne

SOS proti padání vlasů. Dá se řídnutí naší koruny krásy zabránit?

vyměňte kartáč
Věděli jste, že skutečně není jedno, s čím si češete vlasy? Právě nesprávný hřeben či kartáč totiž dokáží vaše vlasy nejen poškodit, ale zároveň je i pořádně potrápit – což má následek právě řídnutí hřívy. Můžete mít jakkoli silné vlasy, pokud jejich vystavujete dennodenní česání nesprávnou kartáčem, jejich nadměrnému vypadávání nezabráníte. Správná kartáč by měla mít zaoblené konce a být vyrobena z přírodních štětin. Ty způsobují menší tření a opotřebení vlasů.

Přečtěte si: Pevné nehty, zdravé zuby a krásné vlasy. Bez vitamínu ukrytém v těchto potravinách to nepůjde

Pozor na mytí vlasů
Ano, i když to myslíte v tom nejlepším smyslu – a používáte ty nejkvalitnější šampony. Každodenní mytí vlasů je to nejhorší, co pro svou hřívu můžete udělat. Mokré vlasy jsou totiž nejvíce náchylné k ničení. V případě, že se vám vlasy rychle mastí, doporučuje se sáhnout po suchém šamponu – každopádně mytí vlasů by nemělo přesahovat limit třikrát do týdne.

Další chybou, kterou při mytí vlasů děláme, je využívání horké vody. Voda by měla být teplá, aby dokázala po napěnění šamponem smýt všechnu špínu, horké byste se však měli obloukem vyhýbat. Příliš velké teplo vlasům škodí, ať už je to v podobě vody nebo jiné tepelné úpravy.

Doplňte si vitamíny
Většina problémů pochází z nitra, a tak ještě předtím, než sáhnete po šamponu na zaručeno zastavení vypadávání vlasů, doplní potřebné vitamíny. V první řadě se snažte udělat celkové změny ve svém jídelníčku a jednoduché cukry či živočišné tuky nahraďte zdravější variantou, jakou jsou například ořechy či zelenina.

Pro obnovu růstu vlasů, ale zároveň i pro jejich sílu, jsou důležité potraviny obsahující vitamín B, železo a v neposlední řadě i bílkoviny. Na pravidelné bázi byste měli konzumovat zejména luštěniny, vajíčka ale také mléčné výrobky jako sýr. Tyto potraviny totiž podporují tvorbu biotinu, který stimuluje růst vlasů. Sáhnout můžete i po výživových doplňcích, zejména v případě, pokud se stravujete veganský.

PR článek

Další články autora