- Komerční sdělení -aktualne

6 důvodů, proč přestat jíst polotovary

Asi vás nepřekvapí, že jíst polotovary rozhodně není zdravé. Ale víte, v čem všem vašemu organismu škodí? Přečtěte si, co dělají náhražky čerstvého jídla s vaším tělem.

  1. Polotovary vedou k obezitě

Pro zpracované potraviny je typický vysoký obsah cukru a tuků, které jsou spojené s obezitou. Zdravou a vyváženou stravu nikdy nenahradí a naopak dovedou velmi uškodit.

  1. Polotovary způsobují zažívací problémy

Porušená mikroflóra vašich střev vede k zažívacím problémům, přejídání, nemocem a chorobám. Prospěšná mikroflóra nemůže přežít v trávicím traktu pokud nedostane dostatek živin. A ty v polotovarech nenajdete.

  1. Polotovary mohou vést k depresi

Rafinované tuky a oleje používané ve zpracovaných potravinách nahrazují zdravé esenciální mastné kyseliny, tolik nezbytné pro funkce vašeho mozku. Jejich častá konzumace tak vede k nedostatku, který může způsobovat problémy s pamětí a změny nálad.

Tip: Při návštěvě supermarketu narazíte na nacpané mrazáky tolik oblíbenou pizzou. Ta však s pravou pizzou nemá nic společného a kromě toho, že zdraví neprospěje, nedá se za ni snad ani považovat. Pokud chcete ochutnat kvalitní italskou kuchyni, navštivte italskou restauraci Brno Caruso, případně si je můžete objednat rozvozem domů, prostřednictvím rozvozu pizzy Brno a rozvozu těstovin Brno. Vše připravované z čerstvých a kvalitních surovin rozenými Italy.

  1. Polotovary mají často zavádějící popisy

Mnohé názvy polotovarů a jejich popisky bývají značně zavádějící. Sice jsou různě regulovány, ale také obcházeny. V zásadě platí, že pokud chcete mít stoprocentní přehled o tom co jíte, polotovarům se vyhněte obloukem.

  1. Polotovary mohou vést k neplodnosti

Studie prokázaly, že některé polotovary mohou při pravidelné konzumaci vést až k neplodnosti. Ta je v dnešní době na vzestupu a jednou z příčin je právě nedostatek živin způsobený špatným stravováním.

  1. Polotovary zkracují lidský život

Sice mají velkou životnost a v mrazáku vydrží věčnost, mohou ovšem zkracovat život vás samotných. Lidskému tělu prospívá zdravá, kvalitní a čerstvá strava. A za tu se mražená pizza rozhodně nedá považovat!

PR článek

Další články autora