- Komerční sdělení -aktualne

Léto je tady a s ním i stanování!

K létu neodmyslitelně patří letní dovolené, výlety, tábory nebo hudební festivaly. Otázka však zní, zda máte na toto léto naplánováno spaní ve stanu. To si totiž zamilují všichni. Ať už se jedná o dobrodružnou dovolenou s dětmi, romantický výlet ve dvou nebo si jen tak vyrazíte s přáteli do kempu. Ve všech případech budete potřebovat kvalitní stan, který vydrží nečekanou letní bouřku či poryv větru.

Stany všech velikostí

Pokud teprve plánujete koupit stan, tak si nejdříve ujasněte, pro jaké příležitosti bude stan využívat a kolik osob bude ve stanu spát. Nejběžnějším typem stanu je klasický turistický či outdoorový stan. Ten pojme dvě až čtyři osoby a hodí pro všechny příležitostné turisty, kteří chtějí mít stan rychle postavený. Určitě ho využijí i vodáci, ale určitě se Vám neztratí ani v lehčím terénu v případě nějakého treku.

Jestli se chystáte trávit letní dovolenou v kempu, tak bychom Vám jednoznačně doporučili se poohlédnout po rodinném stanu, který je značně větší a pojme až osm osob. Předpokládá se, že bude stát po delší dobu na jednom místě a nebude s přesouvat. Jeho stavba oproti tomu turistickému trvá o něco déle. Většinou bývá rozdělen do několika místností a má prostornou předsíň.

Pro ostřílené horaly tu jsou expediční stany, které jsou vhodné pro všechny, kteří kladou na stan vysoké požadavky ohledně ochrany proti přírodním živlům. Disponují vysokou voděodolností a taktéž ochranou proti větru. Jak už název napovídá, tak jsou určeny pro všechny expedice. Ať už se jedná o expedici do hor či do deštného pralesa. Jejich přednost spočívá ve vysoce kvalitním materiálu a přizpůsobení se daným podmínkám. Někteří dobrodruzi si staví stan na střeše vozu, tak aby se vyhnuli nebezpečným zvířatům či hmyzu.

Speciální stany pro různé příležitosti

V poslední řadě si ukážeme zvláštní kategorii stanů. Do té bude spadat například plážový stan, který velmi rychle složíte a funguje jako skvělá ochrana proti slunci. Pro všechny příznivce rybaření tu jsou speciální bivaky, které Vám poskytnou ochranu při nepříznivém počasí na rybách. Děti si jistě zamilují dětské stany, které postavíte na zahradě během chvilky.

PR článek

Další články autora